بازار کنجاله ایران
خانه / کنجاله سویا / قیمت روز کنجاله سویا با کیفیت فوق العاده

قیمت روز کنجاله سویا با کیفیت فوق العاده

مهمترین عامل استفاده از کنجاله سویا در صنعت طیور میزان قابل توجهی اسیدهای آمینه موجود در آن است. کنجاله سویا در بین پروتئین های گیاهی بهترین کیفیت پروتئین را دارد. مقدار آمینو اسید لیزین موجود در سویا زیاد است، اما در میتوکندری و سیستئین کمبود است. در این مقاله به قیمت روز کنجاله سویا و فرشو ویژه کنجاله خواهیم پرداخت. 

قیمت روز کنجاله سویا با کیفیت فوق العاده

کنجاله سویا چیست و نقش آن در تغذیه دام

کنجاله سویا چیست و نقش آن در تغذیه دامکنجاله سویا یکی از بهترین منابع پروتئین در حیوانات به ویژه نشخوارکنندگان است که هم پروتئین و هم انرژی بالایی دارد و ساختار اسید آمینه آن در شرایط خوبی است. کنجاله سویا منبع غنی از اسید آمینه لیزین است، اما از نظر متیونین کمبود دارد و استفاده از آن در ترکیب با ذرت که کم لیزین است، می تواند این اسید آمینه را بپوشاند. مهارکننده های غذایی کنجاله سویا ضد تب با حرارت از بین می روند و کنجاله سویا بدون پوسته دارای ۴۸ ماده با کیفیت بالا و حدود ۴۴٪ پروتئین در پوسته است. به خاطر داشته باشید که اگر کیفیت کاهش یابد، این تعداد به طور طبیعی کاهش می یابد. کنجاله سویا یکی از بهترین منابع پروتئین است، اما اگر در بازار یا قیمت نجومی آن موجود نیست، می توانید از کنجاله کلزا، یا کنجاله پنبه ای یا کنجاله ماهی استفاده کنید که البته قیمت بالایی نیز دارد. اما قیمت کنجاله سویا مناسب است. همانطور که گفته شد نقش کنجاله سویا در تأمین پروتئین حیوانات و مرغ بسیار مؤثر است و این محصول دارای انرژی و پروتئین بالایی است. دارای لیزین بالا و متیونین کم است و حدود ۹۰٪ نیتروژن آن واقعی است و در اکثر حیوانات قابل استفاده است. نقش اصلی آن در رژیم غذایی تأمین پروتئین است. آزمایشاتی برای تعیین نیازهای لیزین و اسیدهای آمینه گوگرد هضم شده در مرحله اول رشد انجام شد. رژیم غذایی طیور مبتنی بر کنجاله سویا و پروتئین بود و نتایج این آزمایش نیازهای لیزین و اسیدهای آمینه گوگرد هضم شده برای رشد مرغ را مشخص کرد. لازم به ذکر است که ترئونین می تواند سومین آمینو اسید مورد استفاده در رژیم های طیور بر اساس کنجاله سویا باشد. براساس توانایی پرنده در محدود کردن یا محدود کردن تولید، اسیدهای آمینه اساسی را می توان به سه گروه طبقه بندی کرد. با این حال، تعدادی از اسیدهای آمینه ضروری در بدن حیوان تولید نمی شود. اینها اسیدهای آمینه هستند: آرژینین، متیونین، لوسین، ایزولوسین، گلوتامین، آرادین، فنیل آلانین، لیزین، تریپتوفان، لسیتین و والین. در تعادل رژیم غذایی، به طور کلی پنج اسید آمینه، آرژنین، تریپتوفان، لیزین، متیونین و سیستئین در نظر گرفته می شود. در اصل، پروتئین ها عبارتند از: دو منبع گیاهی و جانوری، که با توجه به خصوصیات فوق می توانند تا حدی در ترکیب استفاده شوند. معمولاً محصولات با منشأ حیوانی از تراز آمینو اسید بهتری برخوردار بوده و قادر به تهیه مواد معدنی و ویتامین های ضروری هستند. در حال حاضر، استفاده از مکمل های پروتئین حیوانی در خوراک طیور کمتر از گذشته است. بیشترین اهمیت کنجاله سویا به پروتئین آن مربوط می شود، اما در کنار پروتئین، ترکیبات دیگری نیز در آن وجود دارد. همچنین برای مقایسه نیاز مرغ و میزان غذایی که این غذا می تواند فراهم کند. 

مشخصات و ویژگی کنجاله سویا صادراتی

مشخصات و ویژگی کنجاله سویا صادراتیصادرات کنجاله سویا باید عطر خوبی داشته باشد و تازه باشد. ترکیب پلی ساکاریدهای غیر نشاسته NSP در کنجاله سویا شامل ۲۰٪ الیگوساکارید و سایر قندهای ساده است. پری بیوتیک ها کربوهیدرات هایی هستند که به طور انتخابی میکروارگانیسم های مفید را در روده تحریک می کنند و میکروفلور روده را به شکلی تغییر می دهند که میزبان را منتفع می کند. به طور کلی صدها نوع پربیوتیک به طور طبیعی در دسترس هستند یا می توانند از پلی ساکاریدها تولید شوند. پروبیوتیک های تولید شده تجاری شامل الیگوساکاریدهای الیگوساکارید مانند گالاکتوز، فروکتوز و مانوز هستند. به عنوان مثال، سویا حاوی ۵/۵ درصد الیگوساکاریدهای گالاکتو است. دلایلی وجود دارد که بیشتر prebiotics با انتخاب باکتری های مفید و از بین بردن باکتری های مضر بر روده میزبان اثرات مفیدی می گذارد. یکی از مکانیسم های دخیل در این امر، الیگوساکاریدهای منان است که از دیواره سلولی مخمرها استخراج می شود. این پروبیوتیک از اتصال باکتری ها به مخاط روده با اتصال باکتری ها به ساختار ویلی روده جلوگیری می کند. از آنجا که الیگوساکاریدهای منان توسط هضم آنزیم های گوارشی پرنده هضم نمی شوند، به همراه باکتری های متصل به آنها در روده دفع می شوند. اکثر محققان معتقدند که اضافه کردن آنزیم ها به رژیم های غذایی طیور می تواند به افزایش قابلیت هضم، کاهش هزینه ها، بهبود وضعیت شیمیایی بستر، بهبود نسبت تبدیل و کمک به محیط زیست با کاهش مواد آلی دفع شده کمک کند. خود آنزیم ها موجودات زنده نیستند، اما از موجودات زنده مانند باکتری ها، قارچ ها، مخمرها یا بافت های گیاهی تحت شرایط خاص ساخته می شوند. به نظر می رسد مهمترین کارکرد آنزیم ها در دستگاه گوارش طیور، تجزیه دیواره سلولی غذای رژیمی است، به این ترتیب مخلوط یکنواختی از مواد مغذی ایجاد می شود و در نتیجه قابلیت هضم غذا به ویژه کربوهیدرات ها بیشتر می شود. با توجه به یافته های چندین تیم تحقیقاتی که اثر آنزیم B-mannanase را در مرغ های تخم گذار بررسی کرده اند. از آنجا که تیم تحقیق انتظار داشت با افزودن آنزیم B-mannanase، بازده خوراک را بهبود بخشد، میزان خوراک مصرفی پس از هشت هفته کاهش یافت. به طور کلی، هیچ تاثیری در تولید تخم مرغ یا کیفیت تخم مرغ مشاهده نشده است. در این مطالعه تأثیر فاکتورهای مختلف تغذیه ای از جمله مصرف انرژی، اسید لینولئیک، پروتئین و متیونین و کولین بر اندازه تخم موجود است. عموماً این آزمایشات در دو مرحله رشد و تخم ریزی انجام شده است، اما به نظر می رسد که دستکاری مواد مغذی رژیم غذایی در طول دوره رشد هیچ تاثیری در اندازه تخم مرغ نسبت به وضعیت مطلوب غذایی ندارد. محققان به بررسی تأثیر رشد و تعیین قابلیت هضم ظاهری مواد مغذی و میزان انرژی قابل سوخت و ساز در جوجه های گوشتی پرداختند. آنها تخمین زده اند که ۵۵ کیلو کالری در هر کیلوگرم باعث افزایش انرژی متابولیک و بهبود هضم کربوهیدرات می شود.

تاثیرات کنجاله سویا برای طیور بلدرچین

تاثیرات کنجاله سویا برای طیور بلدرچینکنجاله سویا بسته به کیفیت و نوع آن قیمت های متفاوتی دارد اما به طور کلی یکی از گران ترین کالاهای مورد استفاده در رژیم غذایی است که متأسفانه بیشتر کشاورزان سنتی از آن استفاده نمی کنند. میزان استفاده از کنجاله سویا در موارد مختلف به شرح زیر است: در پروار گاو و گوشت گاو تا ۲۰٪ / در گاوهای شیری تا ۳۵٪ / شیرخواری شیرخوار ۲۰٪ / جوجه های گوشتی ۳۰٪ در رژیم های متراکم قابل استفاده است. در همین زمان، بیشتر کارخانه های مواد غذایی پروتئین کمتری را تأمین می کنند و از درصد کمتری کنجاله سویا استفاده می کنند. کنجاله سویا در بازار به شکل های ورق، گلوله، گلوله و پودر موجود است. برای استفاده در خوراک دام بهتر است از نوعی استفاده شود که کاملاً در ظرف مخلوط شده باشد و حیوان قابل انتخاب و جدا نیست. یکی از عواملی که پروتئین را در اوره تأمین می کند، اوره است. از لینک زیر می توانید در مورد اوره و نحوه استفاده از آن بخوانید. سویا که پر چربی است در هر دو آسیاب کامل یا تصفیه شده مصرف می شود. با این حال، گرمایشی مستلزم پردازش دانه ها است. آزمایش های تغذیه ای رژیم های غذایی بدون چربی سویا به نتایج مرغ می دهد. بیان شده است که غلات کامل یا دانه های زمینی مطلوب تر هستند، اما باید توجه داشت که در مناطقی که با مشکل کمبود روغن های گیاهی روبرو هستند، استفاده از زباله ها و جدا کردن روغن مقرون به صرفه تر است. کنجاله بدون پوسته معمولاً با حداقل ۵۰ درصد پروتئین استاندارد می شود و میزان فیبر حدود ۳ درصد است. کنجاله بدون پوسته مخصوصاً برای غذاهای پر انرژی جوجه های گوشتی مطلوب است. آنزیم های غدد درون ریز نقش کلیدی در هضم مواد مغذی دارند، اما آنزیم های خارجی که مستقیماً به مواد غذایی اضافه می شوند نقش مکمل ای در هضم طبیعی آنزیم های درون زا دارند، زیرا آنزیم های خارجی روی غذاهای خام موجود در بدن کار می کنند. آنها هضم را انجام می دهند. افزودن آنزیم های خارجی به خوراک دام نشان دهنده افزایش سیستم گوارش آنزیمی پرندگان است.

کنجاله سویا چگونه بدست می آید؟

کنجاله سویا چگونه بدست می آید؟کنجاله سویا یک محصول فرعی تولید روغن است، روغن موجود در سویا با مواد باقی مانده استخراج و گرم می شود و فرآوری می شود تا غذای سویا تولید شود. تا سال ۱۹۹۶، کنجاله سویا تقریباً هیچ جای سبد محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور را نداشت اما به تدریج جایگاه خود را به عنوان یکی از محصولات اساسی کشاورزی باز کرد و این روند به حدی پیشرفته است که امروزه بازار محصولات کشاورزی ایران بدون آن تصور می شود. اگر عرضه این محصول به بازار برای یک هفته مختل شود، بازار گوشت و پروتئین کشور به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.  دانه های سویا عضو خانواده دانه های روغنی هستند و حدود ۵۵٪ از کل دانه های روغنی را تشکیل می دهند. این محصول در حال حاضر مهمترین دانه روغنی است که در سراسر جهان تولید می شود. کنجاله سویا از فرآیند استخراج روغن از سویا بدست می آید. سویا گیاهی است که به دلیل دانه های خوراکی آن پرورش می یابد.

بررسی ارزش غذایی کنجاله سویا اعلا

بررسی ارزش غذایی کنجاله سویا اعلاکنجاله سویا دارای پروتئین بالایی است و معمولاً کنجاله سویا در رژیم غذایی دام معمولاً به عنوان پروتئین محلول در نظر گرفته می شود و فقط مقادیر کمی پروتئین کنجاله سویا از طریق شکمبه منتقل می شود. گرم کردن یا پردازش کنجاله سویا باعث واکنش شیمیایی بین قندها و اسیدهای آمینه و افزایش پروتئین کنجاله سویا می شود. بسته به نوع پردازش انجام شده، پروتئین انتقال کنجاله سویا بین ۵۰ تا ۷۰ درصد متغیر است. روشهای تجاری متعددی برای افزایش پروتئین گذرا استفاده شده است. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک از این محصولات بهترین عملکرد را دارند باید براساس اطلاعات حاصل از تحقیقات به خوبی کنترل شده و همچنین ملاحظات اقتصادی باشد. کنجاله سویا منبع غنی از پروتئین اسید آمینه در خوراک طیور است. چهل و نه درصد کل سویا تولید شده در ایالات متحده آمریکا مرغ است. یکی دیگر از مصرف کنندگان عمده وعده های غذایی سویا بخش دام است. از آنجا که کنجاله سویا به عنوان منبع غنی پروتئین در صنعت طیور و دام در سراسر جهان شناخته می شود، آگاهی از آخرین تحقیقات از مهمترین این صنعت است. کنجاله سویا به عنوان یک مکمل رژیم غذایی، ۵۰٪ از اسیدهای آمینه قابل هضم را در غذای طیور فراهم می کند. یک عنصر مهم که بر خواص کنجاله سویا تأثیر می گذارد نوع سویا مورد استفاده است. با گرم کردن سویا، کیفیت آن بهبود می یابد، اما باید مراقب باشید تا گرما در لیزین و احتمالاً اسیدها زیاد باشد. اسیدهای آمینه ضروری می توانند بیشتر صدمه ببینند یا آنها را غیرقابل دسترسی جلوه دهند، اما به طور کلی، اکثر تحقیقات تأکید کرده اند که کنجاله سویا برای داشتن حداکثر کیفیت پروتئین باید دارای دمای مناسبی باشد.

آشنایی با خواص کنجاله سویا دام

آشنایی با خواص کنجاله سویا دامبهترین کنجاله سویا یکی از محصولات سویا است که به عنوان منبع غنی از سویا برای تغذیه دام استفاده می شود. کنجاله سویا خواص زیادی دارد. این محصول پروتئین اصلی مورد نیاز گاوهای شیری را تأمین می کند و می تواند به عنوان منبع غذایی ماهی و حیوانات خانگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. سویا حاوی ۴۰٪ پروتئین و ۲۰٪ چربی است. با گرم کردن سویا، کیفیت آن بهبود می یابد. کنجاله سویا منبع عالی پروتئین و انرژی برای خوراک دام است که نسبت به سایر وعده های روغنی دارای فیبر پایین است. کنجاله استخراج روغن مبتنی بر حلال: دو نوع اصلی کنجاله سویا موجود است. این دو نوع کنجاله سویا بر اساس ماده خشک به ترتیب حاوی ۵۰٪ و ۵۴٫۵٪ پروتئین خام است. کنجاله ۴۸٪ حاوی ۸٪ فیبر نامحلول در مواد شوینده خنثی NDF است. در حالی که کنجاله سویا به دلیل مخلوط کردن با پوسته سویا دارای ۴۴٪ پروتئین است، اما حاوی ۱۴٪ NDF است. بهترین کنجله دامی در چندین مرحله تولید می شود، از جمله آسیاب سویا و روغن کاری آنها با یک حلال آلی مانند هگزان، و در نتیجه محصول کم چربی می شود. استخراج روغن مکانیکی: این نوع کنجاله سویا با فشار مکانیکی روی دانه لوبیا و استخراج روغن از آن تولید می شود. در این فرآیند روغن کمتری از دانه استخراج می شود و به دلیل شکل بدنی آن و همچنین گرد و غبار کمتری، به عنوان ماده غذایی خوراکی برای تغذیه گاوها محسوب می شود. از آنجا که این محصول حاوی روغن بیشتری نسبت به کنجاله مشتق از حلال است، انرژی بیشتری دارد. این نوع کنجاله معمولاً در مقادیر محدود موجود است. فروش کنجاله سویا در سراسر کشور سود بالایی دارد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد دیانتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125483146
شماره ثابت: 02191307824
فکس: 02195118763
اینستاگرام: panbedan.co@

مطلب پیشنهادی

نرخ و قیمت روز کنجاله سویا در تهران

پروتئین سویا یک پروتئین با کیفیت است که حاوی مقادیر زیادی اسیدهای آمینه ضروری است و منبع عالی لیزین در بین پروتئین های گیاهی است. منبع خوبی از گلیسین و تریپتوفا

پاسخی بگذارید