بازار کنجاله ایران
خانه / کنجاله سویا / نرخ و قیمت روز کنجاله سویا در تهران

نرخ و قیمت روز کنجاله سویا در تهران

پروتئین سویا یک پروتئین با کیفیت است که حاوی مقادیر زیادی اسیدهای آمینه ضروری است و منبع عالی لیزین در بین پروتئین های گیاهی است. منبع خوبی از گلیسین و تریپتوفان است. متیونین اولین اسید آمینه محدود کننده در رژیم های پر انرژی است و از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله به قیمت کنجاله سویا در تهران و فروش ویژه کنجاله سویا خواهیم پرداخت. 

نرخ و قیمت روز کنجاله سویا در تهران

مزایای استفاده از کنجاله سویا در جیره دامی

مزایای استفاده از کنجاله سویا در جیره دامیمقدار پروتئین وعده غذایی سویا بسته به نوع و روش استخراج روغن ممکن است بسیار متفاوت باشد. پروتئین های حاوی پروتئین معمولاً بالاتر از دانه های بدون پوسته تولید می شوند، در حالی که پروتئین هایی که پروتئین کمتری دارند از دانه های پوسته تولید می شوند که دارای فیبر بیشتری هستند و انرژی متابولیکی کمتری دارند. در انواع سویا مورد استفاده تفاوت هایی وجود دارد که ممکن است به دلیل میزان پروتئین و چربی دانه های اولیه رشد باشد. گیاهان روغن کاری تقریبا ۶۵٪ پروتئین دانه و ۳۵٪ روغن را تشکیل می دهند. اخیراً ارقام جدیدی معرفی شده اند که برخی از آنها توسط مهندسی ژنتیک توسعه یافته اند. تاکنون (۲۰۰۴) ژنهای جدیدی ارائه شده است كه ژنها را تغییر داده و تركیبات غذایی آنها را بهبود بخشیده یا خاصیت ضد تغذیه ای آنها را كاهش داده است. نه به این دلیل که تغییرات ژنتیکی پتانسیل قابل توجهی در کاهش مقدار مواد مغذی موجود در سویا دارند. در مسیر روغن کاری ابتدا پوسته های دانه ها (تقریباً ۴٪ وزن) از هم جدا می شوند و سپس خرد می شوند و در دمای ۷۰ درجه قرار می گیرند. یک حلال معمولاً هگزان است. حلالهای هگزان به دلیل اشتعال پذیری و سرطان زایی زیاد باید کاملاً از غذا جدا شوند. مشکلات فرآیند روغن کاری که باعث می شود مقداری هگزان در وعده غذایی باقی بماند، معمولاً منجر به بروز ناگهانی آسیب شدید کبدی در پرندگان می شود. وعده غذایی سویا، مانند سایر مکمل های پروتئین گیاهی، دارای خاصیت گرد و غبار، مقداری گرد و غبار است. ورودی هوا در سالن مربوط به سویا موجود در رژیم های آرد است. حرکت سویا در لوله های رابط بسیار نامطلوب است و ممکن است مسیر بین سیلوها را مسدود کند. افزودن ماده ای مانند خشت بنتونیت، حتی در مقادیر اندک (حدود ۲٫۵ کیلوگرم در هر تن)، می تواند حرکت این ماده را در مسیر انتقال بهبود بخشد.

برسی ارزش غذایی کنجاله سویا برای طیور

برسی ارزش غذایی کنجاله سویا برای طیورخواص کنجاله سویا برای طیور بسیار زیاد است. با توجه به روند رو به رشد رشد جمعیت، منابع محدود، فقر و گرسنگی پنهان، تدوین برنامه اقتصادی جامع در بخش کشاورزی و زیر مجموعه آن دام و طیور از جمله مواردی است که در کوتاه مدت و در هزینه کمتر به اهداف اقتصادی. در همین راستا برای تأمین بهترین شرایط محیطی با تأکید بر پرورش مرغ طیور به منظور افزایش راندمان تولید، باید چنین واحدهایی را مدیریت کنیم تا بهترین شرایط محیطی فراهم شود. با توجه به اینکه غذا در پرورش مرغ پرهزینه ترین است، مسئله اصلی و اساسی این است که کنجاله سویا ارزان به دلیل کیفیت اقتصادی خوب، سهم قابل توجهی در رژیم های طیور دارد. آن را توضیح دهید و آن را با سایر منابع پروتئینی مقایسه کنید. به طور کلی، کنجاله سویا یک ماده غذایی سالم و اقتصادی است و در ترکیب شیمیایی مناسب رژیم های طیور نقش مهمی دارد. مواد مغذی مورد نیاز در تغذیه طیور از مواد مغذی تشکیل شده است که پس از ورود و ورود به خون جذب می شوند نقش مهمی در عملکردهای حیاتی بدن حیوان دارند. به طور کلی مواد مغذی شامل کربوهیدرات ها و چربی ها، پروتئین ها، مواد معدنی، ویتامین ها، آب و مکمل ها هستند. بسته به نوع و روش پرورش طیور از نظر گوشت و تخم گذاری و همچنین زمان پرورش می توان درصد ترکیبات فوق را تغییر داد و به انواع مواد غذایی نیاز داشت. نیازهای لازم را برآورده سازید. یکی از غذاهایی که در طیور استفاده می شود، کنجاله سویا است که مهمترین آن بعد از ذرت است و شامل کلیه فاکتورهای فوق است. بنابراین، داشتن دانش در مورد تجزیه و تحلیل مواد مغذی و سایر خصوصیات لازم است، اما سعی کنید اطلاعات بیشتری را روشن کنید. نیازهای غذایی مرغداری مشخص می شود و سپس در مورد اهمیت آن بحث خواهد شد.

مشخصات کنجاله سویا ایرانی

مشخصات کنجاله سویا ایرانیغذای سویا ایرانی ویژگی های خاصی دارد. سویا حاوی چندین سموم طبیعی برای مرغ است که مهمترین آن مهار کننده تریپسین است. همانطور که در اکثر حبوبات معمول است، مهار کننده های تریپسین متلاشی شدن پروتئین ها را متوقف می کنند و حضور آنها در مواد غذایی با بزرگ شدن لوزالمعده مشخص می شود. علاوه بر کاهش رشد و تولید تخم، مهار کننده های تریپسین را با بزرگ کردن لوزالمعده (۵۰ تا ۱۰۰ درصد) می توان شناسایی کرد. خوشبختانه، گرما در هنگام روغنکاری معمولاً برای از بین بردن سفرها و سموم که کمتر مورد توجه هستند، مانند گلوتنین، کافی است. در کشورهای توسعه یافته، سطح مهار کننده های تریپسین به راحتی توسط تخمیر یا جوانه زنی حبوبات کنترل می شود، به طوری که قابلیت هضم پروتئین بذور تخمیر شده یا بزرگ شده به مدت ۴۸ ساعت تقریباً شبیه به دانه های سویا گرم است. مهارکننده های تریپسین معمولاً با فعالیت اوره آز در وعده غذایی سویا اندازه گیری می شوند. اوره تأثیر کمی روی پرندگان دارد. تخمین زده می شود که اورهاز با pH در طول آزمایش تغییر کند، به طوری که مقادیر در محدوده بین ۰٫۰۵ و ۰٫۱۵ قابل قبول است. مقادیر بالاتر به معنای وجود مقادیر بیشتری اورهاز (یا مهار کننده تریپسین) است، بنابراین این آزمایش برای تشخیص وعده غذایی نابالغ مناسب است. در حالی که مقادیر کم pH نشانگر از بین رفتن سموم است، هیچ نشانی از مصرف بیش از حد وجود ندارد که باعث از بین رفتن سموم شود، اما هیچ علامتی مبنی بر اینکه چربی بیش از حد باعث از بین رفتن لیزین نیست، وجود ندارد. و باعث کاهش انرژی می شود. به همین دلیل، بعضی اوقات از آزمایش های دیگر استفاده می شود. تعیین میزان حلالیت در هیدروکسید پتاسیم یک آزمایش نسبتاً ساده است. دیل و همکارانش در دانشگاه جورجیا ارتباطی بین رشد مرغ و میزان حلالیت پروتئین وعده غذایی سویا در محلول ۲٪ هیدروکسید پتاسیم پیدا کردند. گرما درجه حلالیت پروتئین را کاهش می دهد، بنابراین مقادیر کم به معنی پخت و پز بالا و بعضی از اوج ها به معنی پخت و پز کافی نیست. مقادیر ۸۵٪ یا بیشتر از درجه حلالیت به معنی پختن نیستند و مقادیر ۷۰٪ یا کمتر بدان معنی است که وعده غذایی بیش از حد است. این اندازه گیری تحت تأثیر اندازه ذرات غذا و زمان واکنش قرار دارد، بنابراین روش کار در هر آزمایشگاه باید استاندارد باشد. از آنجا که مبدل حرارتی باعث تغییر رنگ غذای سویا می شود، از این روش می توان برای کنترل کیفیت نیز استفاده کرد. به سادگی اندازه گیری رنگ با رنگ سنج می تواند میزان پخت و پز وعده غذایی را نشان دهد. درجه های روشن قرمزی و زردی را می توان با تغییر دمای پخت و پز و زمان سنجی اندازه گیری کرد. لازم به ذکر است که اندازه ذرات وعده غذایی در طول دوره آزمایش بسیار مهم است.

مرغوب ترین کنجاله سویا به صورت عمده ای

مرغوب ترین کنجاله سویا به صورت عمده ایشما به راحتی می توانید وعده غذایی سویا را به صورت عمده و با قیمت بسیار ارزان و با بهترین کیفیت خریداری کنید. این یک وعده غذایی باقیمانده جامد است که پس از روغن کاری از دانه های روغنی باقیمانده است. بقایای هر چیزی مانند سویا، دانه کانولا، دانه آفتابگردان، دانه کنجد، زیتون، انگور، روغن کرچک و مواردی از این دست که با آب یا روغن آن فشرده شده و گرفته می شود، وعده غذایی نامیده می شوند. کباب ها سرشار از پروتئین و مواد مغذی هستند و برای تغذیه جوجه ها، ماهی ها و حیوانات دیگر بسیار ارزشمند هستند. خردکن ها معمولاً به قطعات کوچکتر تقسیم می شوند یا آرد می شوند. بذر بعضی از دانه ها، از جمله کرچک و درخت جلا، سم برای خوردن است و فقط به عنوان کود استفاده می شود. به دلیل داشتن پروتئین زیاد، وعده غذایی روغنی را می توان یک مکمل رژیم غذایی در نظر گرفت. تعدادی از دانه های روغنی، به ویژه خوراکی ها، برای فرآیندهای بیولوژیکی به عنوان بسترها پیشنهاد شده اند. آنها در فرایند تخمیر برای تولید آنزیم ها، آنتی بیوتیک ها، قارچ ها، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها و موارد دیگر استفاده می شوند. جامد باقی مانده از گندم و برنج، سبوس، نیشکر، ملاس و چغندر، پالپ نامیده می شود. در نپال از غذای گردوی ایرانی در پخت و پز استفاده می شود. کلمه “گوشه” یا “غذا” به جای کلمه زیست توده در ترجمه قابل استفاده است. امروزه در کارخانه های مدرن عصاره سویا، سویا با ۳۵٪ پروتئین و هجده درصد روغن توسط استخراج حلال استخراج می شود و تقریباً تمام روغن آن استخراج می شود. سویا استخراج شده از روغن اکنون حاوی پروتئین، کربوهیدرات، مواد معدنی و ویتامین ها است. در این مرحله، پوست دانه سویا که قبلاً از هم جدا شده مجدداً با وعده غذایی سویا مخلوط می شود تا مقدار پروتئین آن به ۴۴٪ برسد. 

دلیل استفاده از کنجاله سویا برای دام چیست؟

دلیل استفاده از کنجاله سویا برای دام چیست؟دلایل زیادی برای استفاده از وعده غذایی سویا وجود دارد. این محصول خواص بسیاری دارد. علاوه بر مقادیر کم اسیدهای آمینه متیونین و سیستئین موجود در سویا، کنجاله سویا حاوی تعدادی سموم سمی و مهار کننده از جمله آلرژن ها، گواتر و ضد انعقادها است. از نظر تغذیه حیوانات، مهارکننده های پروتئاز که شش مورد از آنها شناخته شده است. توجه به این نکته ضروری است که این مهارکننده ها فاکتورهای مهمی در ضد روانپریشی و ملتحمه و در مهار ترشحات کیموتریپسین بومن هستند. آنها همچنین مانع از هضم پروتئین می شوند که در این حالت بیش از حد فعالیت لوزالمعده رخ می دهد. همانطور که قبلاً توضیح داده شد، گرما این مهارکننده ها را غیرفعال می کند و از این طریق می توان این تأثیرات را تا حدی خنثی کرد اگر از غذای سویا به عنوان منبع اصلی پروتئین رژیم غذایی طیور استفاده شود، مشکلاتی به وجود می آید. تخم ها و جوجه های تخم مرغ کم آنها همچنین ضعیف هستند و به دلیل کمبود ویتامین K در برابر خونریزی حساس هستند. وعده غذایی سویا از نظر غلات، کلسیم و فسفر غنی تر است، اما اگر در رژیم غذایی در حال رشد طیور یا مرغ های تخمگذار جایگزین پروتئین حیوانات شود، لازم است رژیم را از سر بگیرید. کلسیم و فسفر تنظیم می شوند. این ماده تاکنون اثر روشنی از خود نشان داده است. مهمترین اهمیت وعده غذایی سویا به پروتئین آن مربوط می شود، اما در کنار پروتئین، مواد دیگری نیز در آن وجود دارد. همچنین به منظور مقایسه نیازهای طیور و میزان غذایی که این غذا می تواند تأمین کند، نیازهای غذایی جوجه های گوشتی در سنین مختلف بیان شده است. کیفیت اسیدهای آمینه پروتئین های حیوانی نسبت به گیاهان ارجح است، اما هزینه بالای این پروتئین ها و برخی از آنها وجود دارد. پروتئین سویا باید کمتر مصرف شود. وعده غذایی سویا نسبت به سایر مواد گیاهی بارداری کمتری دارد و اسیدهای آمینه لازم را تأمین می کند، بنابراین می توان از این منبع پروتئین تا حد زیادی استفاده کرد. به طور کلی، کنجاله سویا یک غذای خوب است. تهیه پروتئین رژیم غذایی یورو از نظر اقتصادی دارای اهمیت است و مواد موجود در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به عوامل محدود کننده استفاده زیاد در رژیم های غذایی طیور، توصیه می شود مکمل های پروتئینی مناسبی مانند کنجد، پودر ماهی و غلات ویتامین و منابع فسفر و کلسیم را نیز در آن قرار دهید. با استفاده از این روش می توان رژیم غذایی مناسبی متشکل از انواع مختلف غذا تهیه کرد.

بزرگترین مرکز خرید کنجاله سویا

بزرگترین مرکز خرید کنجاله سویا  خرید کنجاله سویا و همچنین فروش کنجاله سویا در این مراکز انجام می شود. این مراکز، مرکز پخش کنجاله هستند. برخی از اسیدهای آمینه با انتقال یک گروه آمینه از اسیدهای آمینه دیگر تشکیل می شوند. با این حال، تعدادی از اسیدهای آمینه ضروری در بدن حیوان تولید نمی شود. اینها اسیدهای آمینه هستند: آرژینین، متیونین، لوسین، ایزولوسین، گلوتامین، آرادین، فنیل آلانین، لیزین، تریپتوفان، ترفتالات و والین. در تعادل رژیم غذایی، بیش از پنج اسید آمینه، آرژینین، تریپتوفان، لیزین، متیونین و سیستئین معیارها هستند. در اصل، پروتئین ها عبارتند از: دو منبع گیاهی و حیوانی، که بسته به ویژگی های فوق می توانند به تناسب خواص آنها استفاده شوند. معمولاً محصولات با منشأ حیوانی از تراز آمینو اسید بهتری برخوردار بوده و قادر به تهیه مواد معدنی و ویتامین های ضروری هستند. در حال حاضر در خوراک طیور، استفاده از مکمل های پروتئین حیوانی کمتر از گذشته است. امروز به دلیل مشکلات تهیه غذاهای غنی از پروتئین از منابع حیوانی، سعی شده است این مشکل را از طریق مکمل های پروتئینی گیاهی که بیشتر فرآورده های غذایی کنجاله روغنی هستند، برطرف کنیم. پروتئین های گیاهی از نظر تعادل اسید آمینه منابع فقیرتری هستند. پروتئین های گیاهی شامل دانه های تقطیر شده خشک، کنجاله سویا، کنجاله پنبه، وعده دانه، وعده غذایی کلزا، وعده گلرنگ، کنجد، کنجاله کنجد، وعده غذایی دانه لوبیا و غیره هستند. از بین پروتئین های گیاهی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، وعده غذایی سویا از نظر اسیدهای آمینه و لیزین از اهمیت بیشتری برخوردار است، اما به طور کلی باید میزان و نوع اسیدهای آمینه و سموم موجود در پروتئین های گیاهی در نظر گرفته شود. مکمل جدید سابقه استفاده خوبی ندارد. قبل از استفاده در رژیم غذایی باید با دقت بررسی شود. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد دیانتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125483146
شماره ثابت: 02191307824
فکس: 02195118763
اینستاگرام: panbedan.co@

مطلب پیشنهادی

قیمت روز کنجاله سویا با کیفیت فوق العاده

مهمترین عامل استفاده از کنجاله سویا در صنعت طیور میزان قابل توجهی اسیدهای آمینه موجود در آن است. کنجاله سویا در بین پروتئین های گیاهی بهترین کیفیت پروتئین را دا

پاسخی بگذارید